Jak vzniklo společenství naděje?

Řekla bych, že z velké touhy několika málo lidiček, kteří se potkali na společném duchovním setkání. Z jejich lásky, touhy a potřeby setkávat se, společně se modlit, sdílet se a svým životem se co nejvíce přiblížit Ježíši Kristu.

Spojuje nás společný problém - nefungující rodina, rozvodové řízení, osamělost, život rozvedeného rodiče, uzavření nového civilního sňatku......a to všechno nás přivedlo na myšlenku společné modlitby. Modlitby odevzdání se, modlitby za druhé a za obnovu rodin ve světě.

V květnu 2013 jsme se začali scházet ke společné modlitbě na faře na Petrově a stále jsme také toužili po dobrém duchovním vedení. A tak jsme se po roce a půl přesunuli na faru do Řečkovic, kde jsme čerpali duchovní posilu z Písma svatého a modlitby pod vedením řečkovického faráře J. Kotíka, za což jsme mu všichni nesmírně vděční.

Zůčastňujeme se také duchovních programů pro rozvedené a osamělé muže a ženy, které organizuje CRSP Brno, jako jsou víkendové a jednodenní  duchovní obnovy pro rozvedné a diecézní setkání pro rozvedené.

V současné době připravujeme ve spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péči (CRSP Brno) KURZ - Začít znovu, který je určen pro rozvedené a osamělé muže a ženy, kteří si prošli dlouhodobým vztahem a prožili jeho rozpad nebo rozvod.  

V případě, že se nacházíte v podobné situaci, budeme rádi, když se s námi budete sdílet nejen v modlitbě, ale třeba na kurzu jako účastníci nebo pomocníci. 

Za Společenství naděje Alena